Bygdetrav 2017

Efter att blivit tvungna att ställa in Bygdetravet i Juni har vi nu hittat ett nytt datum… 26:e augusti är dagen ni ska markera i era kalendrar.

Propparna kommer att publiceras här på hemsidan och på Facebook.

Håll utkik!

Välkommen

Välkommen till Åby’s B-tränar- och Montéförening!
Vi jobbar hela tiden för att medlemmarna ska få så bra som möjligt. Vi arbetar för dina rättigheter.
Vi anordnar också en del resor till banor i våra grannländer men även inom Sveriges gränser. Allt till ett mycket fördelaktigt pris för er, medlemmar.
Vi anordnar också provlopp varannan tisdag under vår och höst. Du kan sedan se ditt lopp via vår youtube-kanal.

välkommen

2017-05-23

Lopp 1.
1. 7 Piney Trotter – Roser Ronny a
2. 9 Tombo Money Maker – Svarén Ann-Christin
3. 3 Tiponi – Borg Håkan (Karlsson Sture) a

Tempo.
Första 500m: 1.28
1000m: 1.25
Sista 500m: 1.14,5
Km. Tid: 1.20,5

2017-05-08

Lopp 1.
1. 5 Shellbys Rubin – Danielsson Owe
2. 1 Ferman Boko – Stenson Leif
3. 7 Fastnäs – Borg Håkan

Tempo.
Första 500m: 1.30
1000m: 1.28
Sista 500m: 1.18
Km. Tid: 1.24


Lopp 2.
1. 3 Allyhills Zoriano – Gustafsson Conny
2. 2 Adamcadabra –  Gustafsson Pontus
3. 4 Azzar Norhd – Christiansson Anders

Tempo.
Första 500m: 1.25
1000m: 1.20
Sista 500m: 1.14
Km. Tid: 1.17,2

2017-04-25

Lopp 1.
1. 6 Grainfield Ace – Jonas Oscarsson (Heiskanen Veijo)
2. 4 Adamcadabra – Pontus Gustafsson a
3. 1 Jessica Pride – Antonsson Kenneth a

Tempo.
Första 500m: 1.29
1000m: 1.26,5
Sista 500m: 1.17
Km. Tid: 1.22,5


Lopp 2.
1. 9 Robin K – Andersson Leif a
2. 4 Vanessa Fairway –  (Eriksson Torbjörn) a
3. 11 Rapid on Line – Gustafsson Janette a

Tempo.
Första 500m: 1.25
1000m: 1.20
Sista 500m: 1.14
Km. Tid: 1.17,2

2017-04-11

Lopp 1.
1. 7 Bannockburn – Carlsson Elias (Carlsson Erica) a
2. 8 Conrads Estelle – Oskarsson Johan
3. 2 Sverkets Hustler – Stolt Karl (Höglund Jan) a

Tempo.
Första 500m: 1.28
1000m: 1.29
Sista 500m: 1.12
Km. Tid: 1.20,5


Lopp 2.
1. 6 Finish Brandon – Nilsson Mats C (Zackrisson Tord T) a
2. 9 Pay Attention T.M. (DK) – Andersson Malin (Carlström Åsa) a
3. 3 Golden Wink – Eriksson Tommy A a

Tempo.
Första 500m: 1.25
1000m: 1.23,5
Sista 500m: 1.10
Km. Tid: 1.18

2017-03-28

Lopp 1.
1. 7 Robin K – Leif Andersson a
2. 6 Gert Oleg – Isabella Norrström a
3. 5 Golden Wink – Ivan Lodén

Tempo.
Första 500m: 1.34
1000m: 1.32
Sista 500m: 1.14
Km. Tid: 1.22

2017-03-14

Lopp 1.
1. 2 Sun Trip– Christiansson Anders
2. 3 Jovinni – Ader Hans
3. 6 Listas Yoda – Sundham Dan

Tempo.
Första 500m: 1.31,5
1000m: 1.29
Sista 500m: 1.15
Km. Tid: 1.24,5


Lopp 2.
1. 11 Tiptoe – Jacobsen Sofia
2. 4 Bergs Uniqo – Marais Maxime (Steffensen Fredrik)
3. 9 Knick Oven – Cracchiolo Christian

Tempo.
Första 500m: 1.29
1000m: 1.19,5
Sista 500m: 1.15
Km. Tid: 1.18,4

2017-02-28

Lopp 1.
1.  Mr. Rapide – Bratell Lars
2.  Önas Grym – Cracchiolo Christian
3.  Dancing Butterfly – Jörgensen Brian S

Tempo.
Första 500m: 1.28
1000m: 1.27
Sista 500m: 1.16
Km. Tid: 1.21,5

2016-12-06

Lopp 1.
1.  Cokette – Åsén Jörgen
2.  Faridah Sting – Stolt Karl
3.  Just Above – Christiansson Anders

Tempo.
Första 500m: 1.26,5
1000m: 1.26,5
Sista 500m: 1.18
Km. Tid: 1.21,5

[kad_youtube url=”https://youtu.be/kBp4H7vjcoA” ]