2018-09-11

Lopp 1.
1. 2 Roger Z – Sundholm Dan
2. 5 Bootis – Stenson Leif
3. 3 Bello di Juventus – Bergström Lars-Åke

Tempo.
Första 500m: 1.45
1000m: 1.44
Sista 500m: 1.26,5
Km. Tid: 1.38,9


Lopp 2.
1. 1 Misfit Trotter – Oppäng Karl Niclas
2. 8 Paramount – Christiansson Anders
3. 5 Marimi – Karlsson Kent

Tempo.
Första 500m: 1.25
1000m: 1.24
Sista 500m: 1.16,5
Km. Tid: 1.20,5

2018-08-28

Lopp 1.
1. 3  – Gustafsson Conny
1. 4  – Persson Christian
Dött lopp

Tempo.
Första 500m: 1.55
1000m: 1.50
Sista 500m: 1.28
Km. Tid: –


Lopp 2.
1. 3 Chocolate Dust? – Eliasson Kenth
2. 9 Agnäs – Borg Håkan
3. 8 Manne – Karlsson Kent

Tempo.
Första 500m: 1.36
1000m: 1.34
Sista 500m: 1.14,5
Km. Tid: 1.25,0


Lopp 3.
1. 6 Paramount (IT) – Christiansson Anders (Stolt Karl)
2. 4 Mattole – Borg Håkan (Karlsson Sture)
3. 5 Harvey Boko – Gustafsson Janette

Tempo.
Första 500m: 1.26
1000m: 1.24
Sista 500m: 1.16
Km. Tid: 1.16,1


Derbyresa 2018

Då var det dags igen för Derbyt på Jägersro. 1-2/9 är datumen som gäller.

Vill Du åka med måste Du anmäla dig i B-tränar fiket.
Sponsrat medlemspris för två personer är 1500kr, vilket inkluderar resa, hotell, inträde och program.

Om man åker ensam är priset 1500kr (det kostar hotellrummet oavsett) Välkomna att anmäla er!

2018-06-05

Lopp 1.
1. 3 Majors Corona – Gustafsson Janette
2. 6 Lukas – Christiansson Anders
3. 11 Genghis Khan – Granlund Stefan

Tempo.
Första 500m: 1.29
1000m: 1.28
Sista 500m: 1.18
Km. Tid: 1.18


Lopp 2.
1. 5  –
2. 3 Starbec´s Whisky – Elfstrand Olle
3. 1 Pelle Caramba – Christiansson Anders

Tempo.
Första 500m: 1.27
1000m: 1.25
Sista 500m: 1.18
Km. Tid: 1.22,0

2018-05-22

Lopp 1.
1. 9 Jocke B – Bratell Lars
2. 8 Ulrika Lavec – Karlsson Madelene
3. 2 June Seven – Stolt Karl

Tempo.
Första 500m: 1.30
1000m: 1.28
Sista 500m: 1.16
Km. Tid: 1.22

2018-05-08

Lopp 1.
1. 1 Majors Estelle – Gustafsson Conny
2. 10 Genghis Khan – Svensson Jimmy
3. 9 Majors Corona – Gustafsson Janette

Tempo.
Första 500m: 1.28
1000m: 1.26
Sista 500m: 1.19
Km. Tid: 1.22,5


Lopp 2.
1. 5 Sotfire – Gustafsson Sven
2. 4 Tritons First Lady – Korman Gerry
3. 7 Rapid on Line – Gustafsson Janette

Tempo.
Första 500m: 1.23
1000m: 1.19,5
Sista 500m: 1.18
Km. Tid: 1.17,5

2018-04-24

Lopp 1.
1. 11 My Choice – Persson Christian
2. 7 Majors Estelle – Gustafsson Janette
3. 12 Che Guevara – Rask Patrik

Tempo.
Första 500m: 1.28
1000m: 1.25,5
Sista 500m: 1.16
Km. Tid: 1.21


Lopp 2.
1. 1 My Little Sparrow – Bergström Lars-Åke
2. 10 Rapid on Line – Gustafsson Janette
3. 9 Sotfire –Gustafsson Sven

Tempo.
Första 500m: 1.24
1000m: 1.22
Sista 500m: 1.16,5
Km. Tid: 1.20

2018-03-27

Lopp 1.
1. 5 Four Fifty – Thorsson Olof
2. 2 Jolie – Eliasson Kent
3. 4 Majors Corona – Gustafsson Janette

Tempo.
Första 500m: 1.30
1000m: 1.27,5
Sista 500m: 1.22,5
Km. Tid: 1.25


Lopp 2.
1. 6 Imperator – Elfstrand Maria
2.    Jessica Pride – Antonsson Kenneth
3.    S.K.Midway –Vartiainen Keijo

Tempo.
Första 500m: 1.30
1000m: 1.29
Sista 500m: 1.17
Km. Tid: 1.19,5