Lopp 1

Agrias Lopp
Monté

2140m.

Pl. Nr. Häst Ryttare Km. Tid
1 7 Underworld Dreams Elinor Pettersson 23,5
2 2 Flying Angel Jenny Glans 23,9
3 4 Anna Lisa Rocket Amanda Höynä 25,6
4 1 Neons Winner Malin Asklund 28,1
5 Beauty Beth Liza Kinle 36,6
6 3 Flingeling Ronja Ekstedt 38,5

 

Lopp 2

Åby Travhästägareföreningens Lopp

 

2140m.

Pl. Nr. Häst Kusk Km. Tid
1 2 Savignola Paolina Daniel Karlsson 21,8
2 5 Massana Macay Jan L Klang 22,0
3 9 Lady Lane Fame Per-Emil Henriksson 21,3
4 1 Ofir Bork Gerry Korman 22,3
5 8 Canisto Lennart Andersson 21,6
6 4 Clint Eastcho Conny Gustafsson 22,4
7 7 Darla East Mats C Nilsson 24,4
8 6 Red I.B.S. Michaela Kajrud 26,2

 

Lopp 3

Åby Damklubbs Lopp
Ponnylopp Kat A

1640m.

Pl. Nr. Häst Kusk Km. Tid
1 7 Rosenhälls Mawerik Erika Köhlin 2.01,2
2 8 Mappe Ts Melissa Ajdukovic 2.01,8
3 9 Linnet Trottis Julia Gustavsson
4 5 Trollslända Emelie Höög 2.08,5
5 2 Glorias Lucern Linda Höög 2.17,4
6 3 Dipus Josefin Lund 2.12,7
7 4 Batens C.H. Klas Olsson 2.14,4
8 6 Melvintrottis Karolina Kjellberg 2.11,7
9 1 Baron Alex Ida Lindström 2.29,3

 

Lopp 4

Amatörföreningens Lopp
Åby Bygdetravs Vandringspris

2140m.

Pl. Nr. Häst Kusk Km. Tid
1 2 Influence Sandra Jaakkola 17,9
2 5 Image Globe Jan L Klang 18,1
3 9 Julia Dream Conny Gustafsson 17,5
4 8 Jerns Sunlight Louise Pettersson 17,5
5 4 Epic Diva Jennifer L Oscarsson 18,3
6 3 Making Kosing Lisette Olsson 18,7
7 10 T.X. Victory Robin Hebestrait 18,4
8 6 Bara Kristin Michaela Kajrud 20,7
9 1 H.M.L. One Hans Lääs 20,7
u 7 Börtas Lady Gerry Korman

 

Lopp 5

Åbytravets Lopp
Monté

2140m.

Pl. Nr. Häst Ryttare Km. Tid
1 5 Hambo Lloyd Elinor Pettersson 18,7
2 4 Cinnamon Spring Madelene Johansson-Pihl 19,6
3 2 Fasett C.D. Liza Kinle 21,1
4 1 Raskens Ida Jenny Glans 21,4
5 3 Denco’s Lady Lassi Jenny Persson 21,4

 

Lopp 6

Hippos Foder / Naturnäras Lopp

2140m.

Pl. Nr. Häst Kusk Km. Tid
1 1 Barkhults Officer Josefin Kähäri 18,1
2 3 Turbo Express Anders Christiansson 18,2
3 14 Third Time Lucky Elin Evaldsson-Olsson 16,7
4 10 Rydens Dandy Mikko Aho 17,5
5 13 The Good Boy Gerry Korman 16,8
6 9 Barroso Catrin Edrud 17,6
7 8 Mr Morique Jennifer Persson 17,7
8 7 Master Gene Göran Berlin 17,8
9 2 Lovely Bore Emma Svanström 18,6
10 6 Ciel de Provence Daniel Karlsson 18,1
11 5 Nobel Fairway Malin Asklund 20,3
12 4 Victory Pride Ingvar Husar 23,0
13 12 Global Internet Christoffer Pihl

 

Lopp 7

Åby B-tränarförening och Åby Montéförenings Lopp
Ponnylopp Kat.A

1640m.

Pl. Nr. Häst Kusk Km. Tid
1 1 Conny Lisa Svensson 3.13,8
2 5 Bårarps Braveheart Erika Köhlin 2.57,8
3 7 Allgunnens Ädel Karolina Kjellberg
4 2 Polia Karolina Odenman 3.16,6
5 3 Lina VII Helene Dellenfalk 3.17,4

 

Lopp 8

Svelands Lopp
Monté

2140m.

Pl. Nr. Häst Ryttare Km. Tid
1 4 Atlantic Laday Elinor Pettersson 18,9
2 2 Shivan Dragon Malin Asklund 20,6
3 3 Move Closer Angelika Ajdukovic 20,2
4 1 Chill’s Beauty Maria Sjunnesson 21,4
5 5 Bolets Felix Amanda Höjne 22,4

 

Categories:

Tags:

No responses yet

Kommentera

Vädret på Åby
Inte medlem?

Läs om fördelarna med medlemsskap här.

Kontakta Maria Holdhaus via mail eller telefon:

mariaholdhaus@yahoo.se
Tel. 0738-181315