Lopp 1

Hippos Foder / Naturnäras Lopp
Ponnylopp Kat.B

1640m.

Pl. Nr. Häst Ryttare Km. Tid
1 5 Batens C.H Klas Olsson 2.08,9
2 2 Gusten Linn Risedal 2.22,0
3 4 Glorias Lucern Linda Höög 2.15,7
4 7 Rosenhälls Mawerik Erika Köhlin 2.23,4
5 3 Millimeter Manne Börjesson 2.23,4
6 1 Endre Lisa Svensson 2.27,5
7 6 Fiffilura Therese Malmgren 2.17,8

Strukna:
Vunnet med: 2 längder

 

Lopp 2

Åby B-tränar- & Montéförenings lopp

2140m.

Pl. Nr. Häst Kusk Km. Tid
1 5 Finish Brandon Tord T Zackrisson 1.19,9
2 1 Elin the Flyer Emil Wulcan 1.20,6
3 3 Absolut Royal Conny Gustafsson 1.20,7
4 7 Epic Victoria Karl Stolt 1.20,7
5 6 William Trick Linnea Granhage 1.20,7
6 9 Charlotte Palema Göran Berlin 1.20,9
7 11 Corino Pride Catrin Edrud 1.20,4
8 14 Denco´s Lady Lassi Dan Sundholm 1.20,4
9 13 Clint Eastcho Janette Gustafsson 1.20,5
10 10 Ofir Bork Gerry Korman 1.21,9
11 4 Let Us Pray Malin Asklund 1.23,3
u 2 Will Olas Aurora Fredrik Boman

Strukna: 8 Bettan Nobell, 12 Kapten Chip
Vunnet med: Många längder


 

Lopp 3

Monté

 

2140m.

Pl. Nr. Häst Kusk Km. Tid
1 6 Art On Line Iina Aho 1.21,1
2 2 Monitimes Malin Andersson 1.22,1
3 1 Extremes Fighter Sophia Jacobsen 1.22,9
4 5 Bolets Felix Annie Larsson 1.21,7
5 4 Jolly de Brest Alicia Jakobsson 1.25,1
6 3 Hambo Lloyd Erica Segernäs 1.26,9

Strukna:
Vunnet med: 1,5 längd

 

Lopp 4

Åby Ponnyförenings Lopp
Ponnylopp Kat.A

1640m.

Pl. Nr. Häst Kusk Km. Tid
1 2 Bårarps Braveheart Erika Köhlin 3.00,1
2 1 Polia Karolina Odenman 3.14,0
3 4 Ullrika Emm Helene Dellenfalk 2.52,3
4 8 Allgunnens Öken Lisa Svensson 3.12,4
5 7 Allgunnens Ädel Evelina Björk 3.17,9
6 5 Gnist.Magic Future Jonas M Oscarsson 3.18,1
7 6 Hagdala Lara Croft Reza Amina 3.21,5
u 3 Dina Rex Therese Malmgren

Strukna:
Vunnet med: 2 längder


 

Lopp 5

Åby Hästägarförenings Lopp

2140m.

Pl. Nr. Häst Ryttare Km. Tid
1 1 Acke Pride Conny Gustafsson 1.18,7
2 8 Lovely Bore Emelie Johansson 1.18,1
3 7 Making Kosing Frida Widholm 1.18,4
4 4 Vikens Maestro Emil Wulcan 1.18,4
5 5 Influence Emma Nilsson 1.18,6
6 11 Kiki Fame Göran Berlin 1.19,4
7 6 Epic Diva Linda Sarnet 1.19,6
8 9 T.X. Victory Langseth Michelle 1.19,7
9 3 Gimli Rock Owe Hjalmarsson 1.21,4
10 2 Nenanas Stella Fredik Boman 1.22,0
11 10 Robe Launcher Rebecca Nyström 1.22,2

Strukna:
Vunnet med: 1 längd


 

Lopp 6

Agrias Lopp
Monté

 

2140m.

Pl. Nr. Häst Kusk Km. Tid
1 4 Ry Cooder Sophia Jacobsen 1.21,3
2 5 Backens Fine Pine Erica Segernäs 1.26,8
3 1 Neons Winner Malin Asklund 1.28,9
dg 3 Ricky Iina Aho

Strukna: 2 Splendid Chic, 6 Ilona L.S
Vunnet med: Många längder

 

Lopp 7

Åby Travsällskaps Lopp
Åby Bygdetravs Vandringpris 

2140m.

Pl. Nr. Häst Kusk Km. Tid
1 4 H.B. Party Oscar Uhrberg 1.17,6
2 6 Dad´s Launcher Roland Rutgersson 1.16,9
3 5 Just Face Olof Thorsson 1.17,8
4 8 Nouvelle Pontus Jennifer Persson 1.17,5
5 7 Majors Snapscho Tord Gustafsson 1.17,5
6 3 M.T. in Flames Kent Magnusson 1.18,3
7 11 Manchester Linnea Granhage 1.17,8
8 1 Move Closer Josefine Kähäri 1.19,4
9 10 The Good Boy Gerry Korman 1.18,9
u 2 Kaizer Ping Linnea Falk

Strukna: 9 Benny Palema
Vunnet med: 1 längd

 

Lopp 8

Ponnylopp
Kat. B Monté 

Grundtid 2:22 med frihandicap

1640m.

 

Pl. Nr. Häst Kusk Km. Tid
1 Melvintrottis Melissa Ajdukovic
2 Fiffilura Therese Malmgren
3 Glorias Lucern Linda Höög
4 Rosenhälls Mawerik Erika Köhlin

Målfoto saknas.

Categories:

Tags:

No responses yet

Kommentera

Vädret på Åby
Inte medlem?

Läs om fördelarna med medlemsskap här.

Kontakta Maria Holdhaus via mail eller telefon:

mariaholdhaus@yahoo.se
Tel. 0738-181315